NOVÝ, PŘESTO TRADIČNÍ

  • NOVÝ, PŘESTO TRADIČNÍ
Od papírů, přes úřady a stavařinu jako takovou jsme se postupně propracovali ke světlému a pohodlnému prostoru pro bydlení v centru města. Jako většina radikálních proměn, i ta naše začíná tam, kde není vidět. Museli jsme vyřešit nároky na soukromí jednotlivých členů domácnosti i statickou stabilitu konstrukcí. Bylo třeba rozebrat dům doslova až na cihlu a vzhledem k umístění v památkové zóně jsme se museli vypořádat s požadavky NPÚ. Teprve potom přišla na řadu ta příjemnější část celé, téměř tři roky trvající spolupráce. Práce na tom, co je vidět.

Celému interiéru dominuje výrazná dlažba v přízemí kombinovaná s dobovou estetikou přirozených odstínů dřeva a tlumených odstínů šedé a taupe barev. Nové jsme doplnili starým, světlé tmavším a praktické dekorativním. Co jsme nechtěli měnit, bylo stávající točité schodiště, které bylo v dezolátním stavu. Díky invenci a šikovnosti realizační firmy se podařilo schodiště zachovat a krásně ho zrenovovat.

Nesmím zapomenout zmínit jedinečný cit pro historické drobnosti i dominantní kusy nábytku paní majitelky, bez jejíž sbírky by interiéru chyběl duch starých časů, který patří právě do tohoto typu domu. Bez takových lidí by centra našich měst zela prázdnotou. Musí totiž často přizpůsobit své pohodlí pro zachování historického rázu domu a okolí.

Reference klienta:

"Spolupráce s Vámi byla pro mne radost. Máte schopnost skloubit barvy, tvary, staré předměty s moderním designem. Sklo, kov a dřevo se Vám podařilo s citem zakomponovat do opraveného starého domu. Na fotkách se mi líbí Vaše dekorace, asymetrie, s kterou jste roztříštila ten můj systém."

STAV PŘED :

STAV PRED STAV PRED STAV PRED STAV PRED STAV PRED
  • Photo by Pavel Martínek
Nezávazná schůzka